Smart Blockchain DasCoinu

Blockchain je distribuovaná účetní kniha, jež je základním kamenem kryptoměn. Uchovává digitální aktiva kompletně zabezpečená, zabraňuje zneužití, hackerským útokům a duplicitě. Umožňuje směnu hodnot, bezpečně, bez závislosti na vládách, bankách a třetích stranách. Jedná se o spolehlivý způsob ověřování digitálních transakcí. Blockchain navždy změní naše chápání peněz. 

“…jeden z největších IT objevů naší doby “
Zdroj: The Guardian

Blockchain mění budoucnost transakcí

 • Kdekoliv na světe: Díky blockchain technologii, která v současné době zaznamenává pokrok v souvislosti s finančními transakcemi na internetu. Blockchain je ověřená a spolehlivá technologie, která slouží pro bezpečné zaúčtování digitálních aktiv. V součinnosti kryptografických standardů kombinuje síťové elementy s vysokou mírou bezpečnosti.
 • Během dne i noci: Výsledkem je úplná realizace Internetu Hodnot. Toto prostředí umožňuje komukoliv a kdykoliv obchodovat všechny druhy aktiv, a to skrze specializovanou virtuální privátní síť, bez nutnosti prostředníků.
 • Okamžitě, bez nákladů: Tvoří se svět plný transakcí, které je možné provázat mezi různými druhy aktiv.
 • Video o technologii Blockchain jež mění peníze a podnikání, Titulky CZ.

Don Tapscott,
podnikatel a autor bestselleru Wikinomics

Zvolte prosím české titulky přes ozubené kolečko.

 • Video o 4. technologické revoluci. Díky objevu Blockchainu se Internet Informací mění na Internet Hodnot, Titulky CZ.

Anna Hejka, in Memoriam,
nositelka titulu Global leader for Tomorrow (Davos)

Zvolte prosím české titulky přes ozubené kolečko.

DasCoin Blockchain

Vitalik Buterin

tvůrce kryptoměny Ethereum
“Myšlenka jediného, pravého blockchainu je mylná a zavádějící”

Richard Branson

zakladatel Virgin Group
"Použití blockchainu, by mohlo způsobit opravdovou ekonomickou revoluci“.

Bill Gates

zakladatel Microsoftu
"V budoucnosti budou finanční transakce digitální, celosvětové a téměř zdarma."

 • Často kryptokomunita prosazuje jediný, plně decentralizovaný typ blockchainu. DasCoin si klade za cíl využít potenciál mnohem efektivnější formy blockchainové technologie, která funguje obdobně a zároveň se drží původních ideálů. Vždy je to o kompromisech, jak řekl Vitalik Butarin: "Myšlenka jediného, pravého blockchainu je mylná a zavádějící."
 • DasCoin Blockchain je typem konsorčního blockchainu, je velmi efektivní díky 3 sekundovým ověřením transakcí bloků. To umožňuje obsluhu obrovského množství operací.
 • Tento blockchain sestavil vývojářský tým DasCoin v Bělehradu, který je složen z více než 50ti odborníků. Tým vycházel z kódu blockchainu Bitshares, který napsal Daniel Larimer a vývojářský tým DasCoin na něm staví dál. Již v základu je velmi rychlý, ale díky této nadstavbě je ještě efektivnější.
 • Efektivita a rychlost je jádro DasCoinu, což je velmi důležité pro naplnění poslání a vize. V součané době vzniká obrovské množství projektů ICO (Initial Coin Offering), které jsou jednostranně zaměřené. Všechno není jen o blockchainu, ale také o ekosystému, ve kterém je blockchain spravován. Proto je cílem DasCoin vytvořit komplexní ekosystém.

Efektivita Blockchainu DasCoin

Smart Blockchain

Bitcoin je schopen provést 3 transakce za sekundu (3/tps) .
Ethereum zvládne 20 operací (20/tps), PayPal 115/tps, VISA 56 000/tps, DasCoin 100 000+/tps.

Využitelnost Blockchainu DasCoin

Smart Blockchain DasCoin
Blockchain DasCoinu - Digitální Systém Aktiv
DasNet Nová Ekonomika

Co tedy bude Další Krok?

Některé z nejinovativnějších světových podniků se zaměřují na uvedení nových digitálních měn na trh. Ti, kteří promeškali Bitcoin hledají měnu, která se může stát hlavním proudem v kryptoměnách. Věříme, že odpovědí je DasCoin.

Cenový nárůst úspěšných kryptoměn

Hlavní přínos úspěšných kryptoměn

Bitcoin (BTC)
Základní technologie Blockchainu, uchovatel hodnoty, navržen tak, aby fungoval jako prostředek výměny hodnot pomocí kryptografie, za účelem zabezpečení a ověření transakcí, jakož i kontroly těžby nových jednotek.

Ethereum (ETH)
1. kryptoměna, která zavedla technologii Smart Contracts (Chytrých smluv). Filosofií společnosti je poskytovat platformu pro decentralizaci, zabezpečení a obchodování. Hlavním účelem ETH je poskytovat platformu pro tvorbu decentralizovaných aplikací a ICO (Initial Coin Offering).

Ripple (XRP)
V roce 2017 se XRP stal skokanem roku, když z hodnoty cca 0,005 USD dosáhl 3,5 USD.  Ripple je platební síť, která umožňuje chráněné, okamžité a volné globální transakce. Na rozdíl od mnoha ostatních kryptoměn Ripple nepoužívá blockchain k dosažení konsenzu pro potvrzování transakcí. Struktura XRP nevyžaduje těžbu mincí, čímž snižuje využití potřebného výpočetního výkonu a minimalizuje přetížení sítě. Stále více jej využívají bankovní instituce jako nástroj pro clearingové zúčtování.

Dash
Řeší bezpečnost dat, inovativní využití Blockchainu.

Monero
Patří do skupiny tzv. Anonymních kryptoměn. Zaměřuje se na ochranu soukromí a decentralizaci.

Litecoin
Byl jedním z prvních "altcoinů", který byl  vytvořen s cílem stát se "digitálním stříbrem" oproti Bitcoinu "digitálnímu zlatu". Potvrzení transakcí má Litecoin 4x rychlejší než Bitcoin. 

Popis grafu

Uvedený graf znázorňuje příklady úspěšných kryptoměn, které byly adaptované trhem a můžeme názorně vidět jejich enormní cenový nárůst.

Kryptoměny nejsou pouze módní vlnou, jak se mnozí domnívají. Hodnota kryptoměn odráží určitou míru praktické využitelnosti a adaptaci trhem, který postupně začíná využívat blockchainové technologie. Zároveň se také vyznačuje i vysokou mírou volatility, která je způsobená mimo jiné spekulacemi při nákupu a prodeji těchto digitálních aktiv. Právě spekulativní nákupy a prodeje mají velký vliv na cenu kryptoměn, ale neodráží jejich skutečnou hodnotu. Tu je možné pouze odhadnout na základě rozboru fundamentálních vlastností daného digitálního aktiva, záměru pro jaký bylo vytvořeno a kdo za ním stojí. Následně teprve adaptace trhem a čas ukáže, nakolik se naplní vize a do jaké míry bude cena odrážet i skutečnou hodnotu kryptoměny. Aktuální ceny a přehled všech obchodovaných kryptoměn je možné ověřit např. na coinmarketcap.com. DasCoin naleznete zde: www.coinmarketcap.com/currencies/dascoin/

Kryptoměny prochází vývojem díky inovacím blockchainu, který je jejich základem. Hodnota kvalitní kryptoměny roste zároveň s velikostí infrastrukturyBlockchainová technologie přináší opravdovou revoluci, která otevírá dveře celému novému odvětví služeb a aplikací (viz videa výše)které budou stále více využívány. 

DasEcosystem

Digitální síť sdružující společnosti a technologie umožňující tvorbu, uchování a výměnu hodnot (digitálních aktiv).

DasEcosystem
 • Absolutní bankovní soulad
  Bankovní standardy KYC (Know Your Customer – Poznej Svého Zakazníka) a AML (Anti Money Laudering – Proti Praní Špinavých Peněz), vytvářejí stabilní transakční ekosystém, ve kterém je při vstupu každý účastník dopředu identifikován.
 • Autorizovaný blockchain
  DasNet služby (DasCoin Blockchain) jsou oprávnění využívat pouze registrovaní resp. ověření uživatelé.
 • Okamžité transakce
  Obchodní transakce jsou prováděné kdekoliv, ihned a s maximální účinností.
 • Centralizovaná emitace
  Postupně je emitováno jen určité množství mincí podle poptávky uživatelů.
 • Decentralizovaný ekosystém
  Kombinací distribuované sítě a privátní technologie blockchain se vytváří autonomní ekosystém, který je bezpečný a má zaručený výkon.
 • Dynamické poskytování služeb
  Infrastruktura Das Ekosystému je podle aktuální poptávky tvořena flexibilně, což podporuje rozšiřitelnost a nárůst sítě DasNet.
 • Robustní marketing
  Kombinací korporátního a odměňujícího marketingu se DasCoin stává velmi žádaným instrumentem.

Validátor

Validátor je hardwarové zařízení, které je vyžadováno při každé transakci DasCoinu a zajišťuje ochranu a bezpečí digitálních aktiv každého uživatele.

Validátor